Ставки на шахи – один з численних видів розваг в букмекерській конторі Parimatch. Багатьом гравцям може здатися, що нічого особливого у цьому виді ставок немає, проте це не так. Шахи не можуть позмагатися з футболом або баскетболом за кількістю ліній, однак за напруженням та необхідній підготовці – дадуть їм фору.

Виникає питання – чим саме цікаві шахи? Давайте розберемося у тому, як влаштований цей вид спорту і на що варто звернути увагу перед розміщенням ставки.

Популярність ставок на шахи

Популярність ставок у категорії шахів за останні роки надзвичайно зросла. Сам вид спорту особливо не змінюється, і тим самим залучає нових гравців. Поріг входження у змагання з шахів для глядача досить низький – немає необхідності відстежувати постійно мінливі правила, але при цьому завжди є можливість вивчати щось нове будь то нові претенденти на звання чемпіона чи незвичайна тактика розвитку партії.

Більшість міжнародних професійних шахових турнірів контролюються FIDE (Міжнародною Федерацією шахів), яка базується у Швейцарії.

Типи чемпіонатів з шахів

Перш ніж починати робити ставки на шахи варто ознайомитися зі змаганнями, які щороку проводяться на міжнародному та локальному рівні. Новим гравцям буде зручно почати з невеликих турнірів, щоб почати збирати базу шахістів та визначити їхньою стратегію. Однак, найбільш прибуткові ставки припадають на великі змагання.

Напередодні чемпіонату світу на шаховому турнірі Претендентів вирішується питання про те, хто буде оскаржувати корону чинного чемпіона. Діюча з 2006 року система турніру являє собою круглий турнір, у якому беруть участь вісім шахістів.

Фіналісти будуть грати безпосередньо проти чинного на той час чемпіона світу. У даний час турнір Претендентів виглядає так:

Чемпіонат світу проходить раз на два роки, причому у парні роки. Система, створена і організована FIDE, виглядає так:

Шахова олімпіада – найбільша міжнародна командна подія. Протягом декількох днів грають команди з усього світу. Змагаються як чоловічі, так і жіночі склади. Команди складаються з 4-х гравців, які грають один проти одного, а результати сумуються, щоб визначити переможця.

Особливості ставок на шахи

Для підготовки до майбутнього заходу вам належить вибрати одного або декількох гравців, на яких будете робити ставки. І у цьому питанні можна спиратися на декілька моментів.

Рейтинг ЕЛО – відмінний інструмент для порівняння навичок шахістів. Карлсен у даний час найкращий шахіст, але можна отримати інформацію з рейтингу інших гравців просто порівнюючи їх. Просто перевірте історичні результати між різними гравцями з однаковими рейтингами і у вас вже з’явиться певна база.

Не зайвим буде додати суб’єктивності. Бувають моменти, коли певний суб’єктивний аналіз може стати у нагоді. Ви можете подивитися на історичні дебюти на чемпіонаті світу, які використовували гравці. На підставі цієї інформації можна вивести якийсь загальний варіант оптимального розвитку партії. Не зайвим буде подивитися на нещодавні професійні матчі, щоб побачити, звідки шахісти черпали натхнення.

Види ставок на шахи

Розібравшись з тим, які змагання існують, варто дізнатися і те, як зробити ставку на шахи. В основному ставки робляться на те, хто виграє у кожній події, лізі або турнірі. За допомогою таких ставок можна вибрати, хто, на вашу думку, досягне успіху, а також зробити ставку на найкращого гравця, який виграє на полі. Це дозволить внести різноманітність у ставки, надавши ряд можливостей для налаштування ваших коефіцієнтів.

Букмекерська контора Parimatch дозволяє зробити ставки по лініях фори та нічиї.

Передматчева аналітика

Онлайн букмекер Parimatch дозволяє ознайомитися з коротким оглядом майбутніх подій. Інформація допоможе краще розуміти чого очікувати від партії, а також відзначити сильні і слабкі сторони шахістів. Передматчева аналітика також буде корисна тим, хто тільки планує робити ставки на шахи. Лаконічний варіант подачі інформації допоможе скласти загальне уявлення про гравців, щоб використовувати відомості у майбутньому.

Тактика і стратегія ставок на шахи

У шахах, незалежно від школи, домінуючі гравці рідко здають позиції. Тому в питаннях коефіцієнтів картина у ставках на шахи може бути не сильно вражаючою.

Базове розуміння гри необхідно для успішних ставок. Звикнути до правил гри просто, а от освоїти її може виявитися непросто, адже у ній є незліченні можливості для просунутих стратегій. Тому при виборі будь-якої лінії варто враховувати не тільки думку аналітиків або власні прогнози, а й:

Універсального підходу у ставках на шахи у БК Parimatch немає – потрібно напрацьовувати досвід, в ставках і перегляді турнірів.